Makijaż ślubny. Poradnik wizażystki dla przyszłych Panien Młodych. - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Makijaż ślubny. Poradnik wizażystki dla przyszłych Panien Młodych.

Makijaż ślubny. Poradnik wizażystki dla przyszłych Panien Młodych.

Kiedy i gdzie wykonać makijaż ślubny? Czy wykonywać makijaż próbny czy nie?  W pierwszej kolejności umówić się z fryzjerem czy z wizażystą?

Te i inne pytania nurtują niejedną Pannę Młodą. Tym bardziej, że jest tyle innych spraw do załatwienia, wszędzie trzeba o czymś decydować, płacić zaliczki, myśleć o szczegółach i jeszcze na dodatek – ten ogólny stres.

Jako wizażystka i stylistka mogę przynajmniej doradzić w kwestii organizacji i wykonania makijażu ślubnego. Spróbuję rozwiać pewne wątpliwości i zaspokoić ciekawość niektórych Pań, jako że w tej materii przez ostatnie lata pracy zawodowej doświadczyłam dość dużo.

Jak wiadomo, makijaż ślubny jest niezwykle ważny dla każdej Panny Młodej, która chce wyglądać pięknie i wyjątkowo. To makijaż, który łączy w sobie cechy makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego, jest trwały i wodoodporny, zależny od światła i musi być dopasowany do wizerunku Panny Młodej. Za strony wizażysty wymaga umiejętności i precyzji, trafnego określenia typu urody oraz umiejętności rozpoznania potrzeb i wymagań Klientki. Co więcej, bardzo ważna jest praca na kosmetykach wysokiej jakości i umiejętność dopasowania ich do każdej cery i urody.

Ale od czego zacząć?

1. Jak wybrać wizażystę lub kosmetyczkę? Każdy salon kosmetyczny oraz wielu wizażystów oferuje makijaż ślubny. W związku z tym mamy swobodę wyboru – warto popytać znajomych, przeglądnąć portfolia i reklamy, poszukać ofert w internecie i na forach. Jednak wielość informacji pozytywnych i negatywnych nie przekłada się na realia, więc tu byłabym dość ostrożna. Negatywne opinie często wystawiane są przez osoby, których potrzeby nie zostały zaspokojone z  różnych, osobistych też, powodów. Pozytywnych i szczerych komentarzy natomiast nie jest zbyt wiele, ponieważ panie po ślubie rzadko wracają na fora ślubne. Często również pozytywne opinie wystawiane są przez osoby, które promują swoją i zaprzyjaźnioną działalność. Dlatego nie ma idealnego rozwiązania – myślę, że należy kierować się własną estetyką i intuicją.

2. Makijaż próbny. Tak – zawsze warto go wykonać. Przede wszystkim ze względu na dobór odpowiedniej i preferowanej kolorystyki oraz stylu makijażu. Również w celu przetestowania kosmetyków i poznania osoby, która będzie mnie malować. Makijaż próbny nie zawsze jest tak dopracowany, jak ten właściwy, ponieważ jest zarysem makijażu ślubnego. Warto również pamiętać, że wizażyści w sezonie ślubnym mogą nie mieć czasu wykonać go w weekendy. Panie często chcą „przetestować” makijaż przed inną okazją – w klubie lub na weselu koleżanki. Najlepiej jednak potraktować go jako konsultację i przygotowanie oraz wykonać go na spokojnie w dniu wolnym – np. w dniu próbnej fryzury i przymiarki sukni.

3. Makijaż ślubny przed czy po fryzjerze? Najlepiej po – jest to właściwie ostatni etap stylizacji Panny Młodej i warto go wykonać na świeżo przed założeniem sukni. Poza tym zdarza się, że skóra po wizycie u fryzjera wymaga odświeżenia po zastosowaniu kosmetyków do stylizacji włosów. Czasami jednak taka kolejność nie jest możliwa, więc wówczas fryzjer musi zachować szczególną ostrożność przy utrwalaniu fryzury .

4. Czy kreować wizję i koncepcję swojego makijażu czy pozostawić to wizażyście? Wizażysta może zrealizować własną wizję, jednak pod warunkiem, że zaufamy mu i pozwolimy na dowolność. Czasami jednak zdarza się, że choć ta koncepcja jest właściwa, nie jest w zgodzie z osobistymi odczuciami Panny Młodej. Dlatego jestem zdania, że wizażysta musi w pierwszej kolejności poznać preferencje Klientki i na ich podstawie wybrać złoty środek. Pamiętajmy jednak, że makijażysta ma tylko kilka minut na poznanie nas. Dopasowanie się więc do wszystkich wymagań jest wyższą szkołą jazdy :). Warto więc, jeśli mamy określoną wizję,  przynieść zdjęcia  i inne opisy, aby ułatwić współpracę. Jeśli jednak koncepcji brak – można oddać się w ręce profesjonalisty i po prostu mu zaufać.

5. Miejsce i czas wykonania makijażu ślubnego. Makijaż można wykonać w salonie lub w domu Klientki. Jeśli są ku temu warunki (wygodna przestrzeń, kilka osób do malowania) spotkanie z wizażystką w domu czy w hotelu czasami ułatwia organizację czasu. Jednak są sytuacje, kiedy lepiej umówić się w salonie lub w pracowni wizażu, gdzie panują lepsze technicznie warunki do wykonania makijażu (oświetlenie, lepsza organizacja pracy wizażysty) i jednocześnie możemy się zrelaksować w spokojnej atmosferze. Co więcej, dla makijażysty, który ma ogrom kosmetyków i być może wiele innych rezerwacji w ten dzień, jest to większy komfort pracy, co przekłada się na czas i dokładność wykonania makijażu.

6. Czy mam wpływ na jakość wykonanego makijażu? Tak – przygotowanie skóry w okresie poprzedzającym dzień ślubu ma ogromne znaczenie. Najlepiej już kilka miesięcy wcześniej zaplanować serię zabiegów dostosowanych do typu cery, które odpowiednio przygotują skórę: nawilżenie lub odtłuszczenie skóry, czyszczenie, regulację i hennę brwi, itd.

7. Czy zaproponować wizażyście użycie własnych kosmetyków? Jeśli mamy ulubiony i sprawdzony kosmetyk, oczywiście możemy. W przypadku różnych alergii, jest to najlepsze wyjście, ponieważ wizażysta nie musi posiadać w kufrze takich samych kosmetyków (najczęściej dotyczy to podkładu, czasem również cieni).

8. Zakup proponowanych przez wizażystę kosmetyków. Warto na pewno zaopatrzyć się w pomadkę w dobranym kolorze, ponieważ jest to kosmetyk najmniej trwały oraz puder i bibułki matujące.

 9. Sesja plenerowa w dniu ślubu czy później? Jestem zdania, że bardzo dobrze zaplanować sesję ślubna na inny dzień i wówczas wykonać ponownie fryzurę i profesjonalny makijaż fotograficzny. Wówczas makijaż może być nieco intensywniejszy, dostosowany do konkretnego światła, inny w kolorystyce. Emocje już opadają, nie ma stresu i pośpiechu – to wszystko z korzyścią dla wyglądu Pary Młodej i zdjęć.

Galeria zdjęć oraz opis usługi makijażu ślubnego i okazjonalnego w zakładce makijaż ślubny: https://estilopp.pl/portfolio/slubny-i-okazjonalny/

Zapraszam

 Tekst: Paulina Popek

1b 2 3 4 5a 56a

Aneta&Grzegorz 6c 7 8 9makijaż slubny Estilo1 makijaż slubny Estilo2a makijaż ślubny Estilo10 makijaż ślubny Estilo11 makijaż slubny Estilo4

*Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczone na stronie są własnością autora. Zabrania się kopiowania, przetwarzania i wykorzystywania bez zgody Estilo Paulina Popek.*

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up