Wizażystka i osobista stylistka w Rzeszowie  - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Wizażystka i osobista stylistka w Rzeszowie

Wizażystka i osobista stylistka w Rzeszowie

Kiedy i od czego zaczęła się moja praca wizażystki i stylistki? Na czym ona polega? Co i kto jest najważniejszy w mojej pracy? Co zyskują moje Klientki?

Na wstępnie – trochę o mnie: Już jako nastolatka interesowałam się sztuką, plastyką i artystycznym procesem kreacji. Chcąc kształtować swój indywidualizm i talent rozpoczęłam naukę w liceum plastycznym. Była to wyjątkowa szkoła życia. Szkoła, która nie tylko rozwijała umiejętności plastyczne i dawała wiedzę z historii sztuki i artystycznych form użytkowych, ale również uczyła twardej dyscypliny. Po kilku latach malowania i rzeźbienia zapragnęłam kształcić się bardziej wszechstronnie. Dlatego też dziś posiadam wykształcenie socjologiczne i dziennikarskie. W między czasie również miałam do czynienia z projektowaniem ubiorów.

Na kilka lat wstąpiłam jednak na zawodową ścieżkę związaną z marketingiem i sprzedażą, prasą i reklamą. Było w porządku, ale chęć kreacji i posiadania wolnego zawodu zwyciężyła. Stąd wzięła się właśnie w moim życiu w 2008 r. stylizacja wizerunku i makijaż. Ukończyłam szkołę wizażu i stylizacji w Krakowie, wiele szkoleń oraz pracowałam nad swoim warsztatem i portfolio w Polsce i w Anglii. W lutym 2015 r. zdobyłam państwowy tytuł Mistrza w zawodzie Wistażysta-Stylista w Warszawie.

Makijaż i stylizacja to dziedzina, która pozwoliła mi tworzyć, faktycznie – wymaga kreatywności, talentu plastycznego, ale również samodyscypliny, umiejętności współpracy i ogromnej intuicji.

Dziś mam szczęście, że robię to co kocham, praca naturalnie wypełnia moje życie, daje mi radość i poczucie spełnienia.  Prowadząc własną działalność muszę być elastyczna, codziennie uczę się i podejmuję nowych wyzwań. Inspiracji szukam w świecie mody, fotografii i sztuki, kocham kolor i formę. Współpracuje z wieloma wspaniałymi ludźmi – fotografami, fryzjerami, projektantami, trenerami, którzy są kreatywni i profesjonalni. Ich wszystkich sobie cenię, bo są skupieni na swoim warsztacie, a nie na ogólnie pojętym lansowaniu, co zdarza się niestety coraz częściej w tej branży.

Pracuję głównie nad wizerunkiem kobiet, aczkolwiek panowie również się pojawiają. W centrum mojego zainteresowania są moje klientki, ich atrybuty, walory, ich potrzeby. Jako stylistka, staram się wypracować najkorzystniejszy wizerunek, przekazuje wiedzę o zasadach stylizacji wyglądu. Bazuję na zasadach doboru garderoby i analizy kolorystycznej oraz poznaję indywidualne cechy i atuty klientek, aby określić kierunek zmian. Nigdy nie narzucam swoich sympatii modowych, ponieważ każdy inaczej patrzy na świat. Określam proporcje ciała, punkty dominujące, paletę barw i pokazuje sposoby korekty optycznej sylwetki i twarzy. To wszystko na bazie klasycznych kanonow piękna, za pomocą formy i linii odzieży, proporcji, fasonów i kolorow.

Jako wizażystka i szkoleniowiec dobieram odpowiednie makijaże, uczę etapów ich wykonania i doboru odpowiednich kosmetyków. Pracuję z kobietami w każdym wieku z różnych stron Podkarpacia i Polski. Przez ostatnie lata związana byłam również z markami kosmetycznymi jako makijażystka Astor i Rimmel. Obsługiwałam eventy, przeprowadziłam wiele szkoleń, cały czas byłam w trasie:) Moja Pracownia, którą posiadam w Rzeszowie, to mój raj i azyl. Całe wyposażenie – kosmetyki, pędzle, ubrania, akcesoria do stylizacji, materiały – to coś, co uwielbiam mieć, kupować, kolekcjonować i wykorzystywać w swojej pracy.

Moje klientki zyskują praktyczną wiedzę potrzebną do świadomego budowania swojego wyglądu. Dotyczy to określania właściwych dla siebie fasonów ubrań, kolorów, dodatków oraz makijażu. Wiedza ta pozwala uniknąć wpadek podczas zakupów, zaoszczędzić czas i pieniądze. A w rezultacie wpływa na pozytywny odbiór zewnętrzny, lepsze samopoczucie i pewność siebie.

Zapraszam więc na konsultacje ze stylistką i wizażystką – Pracownia ESTILO w Rzeszowie oraz na stronę z moim portfolio zawodowym: www.paulinapopek.pl

           Tekst: Paulina Popek

analiza blog

1 2 5 4 5 6 7 8 1 2 3 40 17 Bez nazwy-1 FRB_8865 strona FRB_8898małe IMG_1736 mix na FB Pracownia1 WhiteStory-126IMG_1739 IMG_9961

*Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczone na stronie są własnością autora. Zabrania się kopiowania, przetwarzania i wykorzystywania bez zgody Estilo Paulina Popek.*
Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up