Warsztaty wizażu i stylizacji SENIOR GLAMOUR - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Warsztaty wizażu i stylizacji SENIOR GLAMOUR

Warsztaty wizażu i stylizacji SENIOR GLAMOUR

Warsztaty wizażu i stylizacji „SENIOR GLAMOUR”.

W ostatnim czasie miałam przyjemność przeprowadzić warsztaty stylizacji wizerunku dla seniorów. Były one częścią projektu „Życie zaczyna się po 60-tce!” realizowanego przez Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi, w ramach programu ASOS, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. 

Zajęcia skierowane były do osób w wieku powyżej 60 lat z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.Miały służyć poprawie jakości życia oraz motywowaniu do zmian na lepsze, dbałości o kondycję fizyczną i intelektualną oraz redukcji procesów tzw. e-wykluczenia związanych głównie z brakiem wiedzy i sprawności korzystania z nowoczesnej technologii. Projekt obejmował ciekawe formy zajęć prowadzonych przez profesjonalistów z różnych dziedzin, którzy zachęcali seniorów do przełamywania niechęci i podejmowania różnorodnej aktywności.

Jednym z bloków tematycznych projektu było  „Zdrowie i aktywne starzenie”, które obejmowało m.in. moje warsztaty wizażu i stylizacji wizerunku ”Senior glamour”.

Ideą przewodnią warsztatów „Senior glamour” było przekonanie, że każda kobieta jest wyjątkowa i może czuć się atrakcyjna bez względu na wiek. Praca nad makijażem i stylizacją ubioru uczestniczek dała paniom ogromną satysfakcję oraz korzyści w postaci otrzymanych wskazówek stylistki. Pierwsze spotkanie dotyczyło makijażu i kosmetyków kolorowych, dopasowanych do typu urody i wieku seniorek. Uczestniczki wykonały makijaż pod moim okiem i z moją pomocą, dzięki czemu również doświadczyły małej przemiany. Spróbowały nowych kosmetyków, mogły dobrać inne niż dotychczas odcienie szminek, róży i cieni. Wszystko zapisały i postanowiły wybrać się na miłe zakupy!

Podczas drugiego spotkania panie poznały złote zasady doboru kolorów i fasonów. Miały okazję dopasować do siebie zestawy kolorystyczne i desenie oraz uzyskać praktyczne porady w odniesieniu do własnych ubrań. Wraz ze mną na nowo odkryły proporcje własnej sylwetki i jej najlepsze strony. Wszystko po to, aby w codziennym życiu świadomie i z radością sięgać do swojej szafy oraz codziennie tworzyć najlepszy wygląd w sposób dostępny i mało kosztowny dla seniorów.

Zapraszam do fotorelacji:)

Prowadzenie warsztatów i tekst: Paulina Popek

 

*Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczone na stronie są własnością autora. Zabrania się kopiowania, przetwarzania i wykorzystywania bez zgody Estilo Paulina Popek.*

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up