Warsztaty stylizacji i metamorfozy dla kobiet w Bieszczadach - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Warsztaty stylizacji i metamorfozy dla kobiet w Bieszczadach

Warsztaty stylizacji i metamorfozy dla kobiet w Bieszczadach

Warsztaty stylizacji „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” w ramach projektu „Bieszczadzkie umiejętności”

Jesienią 2021 roku, można powiedzieć śmiało, ruszyłam w swój tour po Bieszczadach, realizując spotkania wielkiej wagi z pięknymi kobietami z tamtejszych okolic. Był to miły czas i nie lada kolejne zawodowe doświadczenie, które pozwoliło mi na ponowne cenne odkrycia w temacie pracy nad stylem i typami urody polskich kobiet.

Kilka słów o samym projekcie. Była to część dużego wsparcia „Bieszczadzkie umiejętności” realizowanego przez Stowarzyszenie „CRAS” – Centrum Rozwoju Aktywności Społecznej, współfinansowanego przez EFS z projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”, którego operatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. W ramach projektu w trzech miejscowościach – Czarnej Górnej, Cisnej i Komańczy odbyło się wiele praktycznych warsztatów, m.in. makrama, kulinaria, spotkania z psychologiem, rękodzieło, fotografia itd. Jednym z paneli były warsztaty stylu i spotkania z doradcą wizerunku, czyli moja część modowa :)

Podczas wielogodzinnych spotkań w każdej miejscowości pracowałyśmy nad stylem i wizerunkiem uczestniczek. Po określeniu typu urody, doborze palety barw i przeglądzie garderoby, wskazałyśmy idealne fasony, akcesoria oraz zestawy na różne okazje. Odkryłyśmy atrybuty naszych sylwetek, które wytyczają korzystne proporcje i linie odzieży. Uczyłyśmy się, jak polubić swoje kształty, jak zarządzać ubiorem, aby je wyeksponować oraz jakie to ma znaczenie dla naszego samopoczucia.  Najważniejsze była jednak nauka świadomego planowania wyglądu na bazie złotych zasad stylizacji i doboru dobrego makijażu na życie.

Było fantastycznie! Wszystkie panie pakowały w domu walizki, aby pokazać swoje ubrania, wybrać z nich zestawy na finał metamorfoz oraz oczywiście ostatecznie, zrobić w swoich szafach rewolucję na dłużej. Mężowie pewnie z zadziwieniem i niepewnością patrzyli na wypchane ubraniami torby zabierane o poranku :)

Na zakończenie cyklu odbyła się profesjonalna sesja zdjęciowa w wykonaniu fotografa Mariusza Guzka w różnych aranżacjach i stylizacjach, w każdej miejscowości w innym stylu, ale z równie wspaniałą energią.

Czas spędzony w Bieszczadach był dla mnie bardzo owocny, pełny emocji oraz cennych relacji. Mam nadzieję, że każda z kobiet wyniosła też z moich spotkań coś wartościowego – nie tylko pod względem mody i wyglądu, ale przede wszystkim dla siebie i lepszego samopoczucia – przekonanie, że jest wyjątkowa i atrakcyjna.

Mam nadzieję, że wrócę na kolejne tourne po Bieszczadach, ale bardzo proszę nie w śnieżycy … i może już bez takich niespodzianek jak zwierzyna na drodze … choć przyznam, ten jeleń, którego spotkałam był zjawiskowy…:)))

 

Oto relacje ze spotkań – praca warsztatowa oraz sesje zdjęciowe (makijaże i fryzury wykonywałam paniom z ich pomocą – także było kreatywnie i wesoło!)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up