Technika Draping. Backstage sesji zdjęciowej beauty w Pracowni Estilo - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Technika Draping. Backstage sesji zdjęciowej beauty w Pracowni Estilo

Technika Draping. Backstage sesji zdjęciowej beauty w Pracowni Estilo

W listopadzie odbyła się sesja zdjęciowa „beauty” tworzona z myślą o naszym nowym edytorialu fotograficzno – makijażowym o nazwie „Draping”. Sesja miała miejsce w mojej pracowni w kameralnym i cudownym teamie, do którego należał Ryszard Kocaj, Wiktoria Krzepkowska, Justyna Guzik i Marta Filipowicz.

Zdjęcia z edytorialu zostały opublikowane w wiosennym magazynie „Make-up Trendy” (I 2018).

„Draping”czyli drapowanie twarzy w makijażu to technika, która stała się kosmetycznym hitem w 20016 r. na światowych wybiegach mody, szczególnie promowanym przez Marca Jacobsa. Jest to optyczne modelowania bryły twarzy za pomocą odcieni różu – jaśniejszych i ciemniejszych oraz chłodniejszych i cieplejszych. Kontur twarzy zmienia się kolorem, liftinguje, rzeźbi, wysmukla, dodaje trójwymiarowości. Różem operuje się na szczytach kości policzkowych i jarzmowych oraz przy linii oczu. Możemy osiągnąć subtelne i naturalne, ale również dość plastyczne i malarskie efekty. Technika drapingu wywodzi się z lat osiemdziesiątych i została opisana w 1984 r. przez wizażystę gwiazd Way’a Bandy w książce pt. „Designing your face”, którą uważa się za urodową biblię. Ten patent był często wykorzystywany w makijażu tamtych lat i kojarzy nam się z szalonym makijażem Madonny czy Cher.

Tworzone do edytorialu looki pokazują technikę drapingu w makijażu i w projektowaniu odzieży. Powstałe na potrzeby sesji nakrycia głowy autorstwa Justyny Guzik zostały wykonane z udrapowanych tkanin i odpowiednio marszczone i stylizowane podczas sesji zdjęciowej już na głowie modelki. Kolorystyka oraz zastosowanie faktur zmienia się w każdej fotografowanej serii w zależności od moich inspiracji i potrzeby zastosowania formy i koloru.

Realizacja:
zdjęcia: Ryszard Kocaj
modelka: Wiktoria Krzepkowska
wizaż, stylizacja, koncept: Estilo Paulina Popek
nakrycia głowy: Pracownia „Fascynatory” Justyna Guzik
zdjęcia backstage: Marta Filipowicz
 
mix 1 blog 00 małe c blog
 
 
Cały edytorial:

 

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up