Stylistka i doradca wizerunkowy w projekcie Aktywny Absolwent - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Stylistka i doradca wizerunkowy w projekcie Aktywny Absolwent

Stylistka i doradca wizerunkowy w projekcie Aktywny Absolwent

„Aktywny Absolwent” to projekt realizowany przez Okręg Podkarpacki Polskiego Związku Niewidomych, finansowany ze środków PFRON-u. Jest to kolejny projekt, w ramach którego jako stylistka i doradca wizerunkowy przeprowadziłam zajęcia indywidualne z zakresu kreowania własnego wyglądu.

Projekt skierowany był do osób bezrobotnych niewidomych i słabowidzących, będących absolwentami szkoły wyższej lub realizujących ostatni rok nauki w szkole wyższej.

W praktyce były to młode i bardzo aktywne kobiety, mimo swych niepełnosprawności, z którymi spotkania okazały się niezwykle owocne. Co więcej, ku mojemu zadowoleniu, nasze spotkania ocenione zostały jako bardzo potrzebne w codziennym życiu. Konsultacje miały na celu rozwój wiedzy o własnej urodzie i pielęgnacji, dobór nowej garderoby oraz naukę dziennego makijażu. Spotkania obejmowały określenie typu urody oraz palety barw, analizę sylwetki i posiadanych ubrań oraz zasady optycznego modelowania za pomocą linii i fasonów odzieży. Każda z pań dowiedziała się jaki typ urody reprezentuje i co może uczynić, aby każdego dnia wyglądać atrakcyjniej. Nauka codziennego makijażu opierała się na technikach bezwzrokowych, a teoria kolorów została przedstawiona w taki sposób, aby ułatwić osobom niedowidzącym i niewidomym dobór korzystnej palety kolorów, a później na stałe włączyć ją do swojej garderoby.

Wszystkie porady stylisty miały na celu podniesienie poczucia własnej wartości i pewności siebie. Miały przyczynić się do realizacji celów zawodowych i osobistych oraz uświadomić uczestniczkom, że każdy niezależnie od rodzaju niepełnosprawności, wieku i rozmiaru sylwetki może czuć się atrakcyjnie i dobrze ze sobą. Jak wiadomo, nie ma jednego kanonu piękna i ważne jest, aby zdobyć świadomość własnych atutów i umiał je eksponować również za pomocą ubioru, makijażu i fryzury.

Tekst: Paulina Popek

Fotorelacja:

 

*Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczone na stronie są własnością autora. Zabrania się kopiowania, przetwarzania i wykorzystywania bez zgody Estilo Paulina Popek.*

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up