Sesja zdjęciowa do projektu Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Sesja zdjęciowa do projektu Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca

Sesja zdjęciowa do projektu Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca

Jesienią brałam udział w sesji zdjęciowej w ramach projektu Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca. Na potrzeby sesji przygotowałam stylizacje i makijaże bohaterek zdjęć.

„Kraina” to projekt fotograficzny, który ma na celu propagowanie karmienia piersią i przedstawia powstałe w wielu miastach Polski zdjęcia, które ukazują naturalność i kobiecość matki, dyskretnie karmiącej swoje dziecko w miejskiej przestrzeni, w parku, na łące, plaży czy w różnorodnych wnętrzach. Projektem zainteresowały się media lokalne i ogólnopolskie.

W akcji biorą udział fotografki z całej Polski, które przynajmniej raz w roku organizują nieodpłatną indywidualną lub grupową sesję zdjęciową dla mam karmiących. Jedną z nich była również Magdalena Tobiasz-Dawidowicz z Rzeszowa, która na co dzień zajmuje się fotografią kobiecą, dziecięcą i ciążową. „Bardzo chętnie wzięłam udział w projekcie, ponieważ tematyka jest mi bliska zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Sama karmiłam piersią obie córeczki” – mówi Magda. Dodaje, że przez swoje prace chciała również pokazać, że mama z małym dzieckiem może być nadal zadbaną i atrakcyjną kobietą, niekoniecznie ubraną w dresy i T-shirt, a samo karmienie piersią jest pięknym i naturalnym zachowaniem. Chciała, aby efektem jej sesji było zdjęcie ładnych i szykownych matek karmiących swoje dzieci pokazanych w przestrzeni miejskiej naszego miasta.

Wraz z Magdą opracowałam koncepcję sesji i wizerunek kobiet, które zostały ubrane w klasyczne czarne suknie – większości autorstwa rzeszowskiej projektantki Basi Olearki. Ich włosy zostały przyozdobione szykownymi czarnymi fascynatorami z turkusowym akcentem stworzone przez Pracownię „Fascynatory” Justyny Guzik. Dzieci, a wśród nich trzech chłopców i jedna dziewczynka, ubrane były w  biało-turkusowe ubranka, aby całość była harmonijna w kolorze. Eleganckie upięcia włosów wykonała Ula Pałys z Atelier Fryzjerskiego „La Provocation” z Rzeszowa.

Sesja zdjęciowa odbyła się 7 października 2015 r. na tarasie i we wnętrzach Hotelu Rzeszów.

Bohaterki sesji czyli Karolina, Sabina, Kinga i Paulina przyznały, że była to dla nich cudowna przygoda i cenne doświadczenie w gronie fantastycznych kobiet. Dzieci choć zmęczone, były niezwykle cierpliwe i spokojne.

Tekst: Paulina Popek

Twórcy sesji:

Zdjęcie do projektu: Magdalena Tobiasz-Dawidowicz / www.magdatobiasz.com

Zdjęcia zza kulis: Edyta Gąsior

Wizaż i stylizacja: Estilo Paulina Popek

Fryzury: Ula Pałys / Atelier Fryzjerskie „La Provocation”

Sukienki: Basia Olearka

Fascynatory:  Pracownia „Fascynatory” Justyny Guzik

Miejsce: Hotel Rzeszów

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up