Makijaż ślubny w kolorach kwiatów wiśni. Tutorial makijażowy - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Makijaż ślubny w kolorach kwiatów wiśni. Tutorial makijażowy

Makijaż ślubny w kolorach kwiatów wiśni. Tutorial makijażowy

Oto dwie wersje makijażu ślubnego w odcieniach róży i fioletów. Panna Młoda w barwach kwiatu wiśni, śliwki i purpury będzie pięknie i elegancko prezentować się zarówno w klasycznych, jak i romantycznych stylizacjach. Podczas uroczystości zaślubin makijaż może być pastelowy i bardziej naturalny, a później na okoliczność wesela może się przeistoczyć w intensywniejszy wariant.

Krok 1

1 blog

Makijaż śluby powinien być świeży, promienny i trwały, dlatego już na początku należy zadbać o przygotowanie cery. Na nawilżoną kremem skórę twarzy nakładam bazę Hydrobase marki Paese, a na jej boki oraz dekolt dodatkowo aplikuję rozświetlacz Liquid Highlighter Makeup Revolution w kolorze Champagne. Kosmetyki te nawilżają i nadają blasku oraz przygotowują skórę do dalszych etapów makijażu. Aby uzyskać jednolitą barwę cery na pojedyncze zaróżowienia nakładam korektor marki Graftobian Muted Green, a na całą twarz wodoodporny podkład Makeup Atelier Paris. Bryłę twarzy modeluję jasnymi i ciemnymi korektorami z palety Graftobian Hi-def Glamour Cream Super Palette. Następnie na skórę powiek i pod oczy aplikuję korektor Healthy Mix Bourjois nr 51.

Krok 2

2 blog

Pogłębiam trójwymiarowość twarzy za pomocą modelowania szczytów kości policzkowych chłodnymi odcieniami mokrych róży z palety All About Cream marki Makeup Revolution. Środek twarzy i okolice oczu przypudrowuje pudrem sypkim Glam Powder z drobinką rozświetlającą. Aby makijaż oczu był trwały i wyrazisty nakładam bazę pod cienie NYX w kolorze white oraz rozświetlam powieki, łuki brwiowe i łuk Kupidyna paletą Strobing Highlighter marki Golden Rose.

Krok 3

3 blog

Kolejny etap to brwi, które wyczesuję ku górze za pomocą szczoteczki oraz skośnego pędzelka używając mydła Soap Brows marki WBC. Rozjaśniam dolne krawędzie i łuki brwiowe za pomocą beżowej kredki Eyebrightener nr 01 marki Karaja i jasnego cienia. Następnie zarysowuję kontur brwi i wypełniam włoski cieniami w kolorze chłodnych brązów z palety Beauty UK.

 Krok 4

4b blog

Wykonując makijaż oczu pracuję głównie paletą Fioletów Glam Shop. Jako bazowego cienia używam jasnego różu o nazwie Kamień oraz intensywnie błyszczącego Świecidła.  Dzięki temu uzyskuję rozświetlenie powieki ruchomej oraz bazę do nałożenia pigmentów. W kącikach zewnętrznych i w załamaniu powiek blenduję intensywniejsze odcienie różu: Agat i Szkiełko. Dolną powiekę modeluję analogicznie tymi samymi odcieniami.

 Krok 5

5b blog

Wzmacniam cieniowanie powiek kolorami purpury, fioletu i śliwki z palety Glam Shop o nazwie Kruszec, Fiolet i Agat oraz soczystego bordo z palety Makeup Revolution Courage Wild Animal Palette. Rozświetlenie wewnętrznej części uzyskuję za pomocą intensywnych pigmentów marki Tammy Tanuka nałożonych pędzelkiem zwilżonym bazą Pigment Primer firmy NYX. Dolną powiekę pogłębiam cieniami w kolorze Fiolet i Viola oraz matową czernią.

Krok 6

6 blog

Na górnej linii rzęs maluję klasyczną czarną kreskę żelowym eyelinerem Smokey 3D Karaja. Naklejam kępki Double o długości 12 i 10 mm marki Ibra i za pomocą sylikonowej szczoteczki maluję naturalne rzęsy, aby ujednolicić ich fakturę. Partię pod oczami doczyszczam na sucho i uzupełniam braki korektora, aby oprawa oczu była idealnie czysta i rozświetlona.

Krok 7

7 blog

Makijaż ust ma być dopełnieniem całości, dlatego chcę, aby był naturalny i harmonijny w kolorze. Jednocześnie musi być trwały, ale nie powinien obciążać i przesuszać warg. Dlatego  stosuję klasyczną konturówkę w pastelowym odcieniu oraz kremowe roże Makeup Revolution mieszając ich odcienie, tak aby uzyskać pełny i kształtny efekt. Odbicie światła uzyskuję za pomocą łososiowego błyszczyka ze złotą drobiną Shine Deluxe marki Astor.

Krok 8

8b blog 8 blog

Finalny etap mojego makijażu to zmatowienie i utrwalenie za pomocą pudru Graftobian HD oraz konturowanie twarzy na sucho bronzerem Gold & Bronze nr 25 Karaja. Szczyty kości policzkowych dopełniam pastelowym różem Face Dream nr 2 tej samej marki oraz melanżem rozświetlaczy Golden Rose. Dzięki temu policzki zyskują zdrowego blasku i świeżości. Pudrem Glam Shop rozjaśniam grzbiet nosa, środek czoła i partie pod oczami.

Krok 9

9b blog

Moją Pannę Młodą postanawiam nieco odmienić na wieczorną uroczystość. W związku z czym po ceremonii ślubnej intensyfikuję jej makijaż dodając koloru na oczach i ustach. Załamania powiek pogłębiam intensywną i połyskującą śliwką o nazwie Jilted z palety Electric Urban Decay oraz odcieniami bordo z palety Tokyo firmy Kryolan. Usta maluję klasyczną szminką Lasting Finish w kolorze Sugar Plum marki Rimmel.

 

Makijaż, stylizacja i tutorial: Estilo Paulina Popek / www.estilopp.pl
Zdjęcia z sesji: Ryszard Kocaj / www.blackfox.pl
Włosy: Justyna Urbanik
Modelka: Basia Strzałka
Fascynatory: www.Bridesline.com
Suknie: Atelier Impresja
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up