Makijaż ślubny i stylizacja Panny Młodej w stylu romantycznym  - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Makijaż ślubny i stylizacja Panny Młodej w stylu romantycznym

Makijaż ślubny i stylizacja Panny Młodej w stylu romantycznym

Makijaż ślubny powinien być wyjątkowy i szykowny oraz eksponować naturalne atrybuty. Panna młoda ma wyglądać wyjątkowo pięknie, a jednocześnie naturalnie, romantycznie i elegancko. Na całościowy wizerunek składa się połączenie wszystkich elementów stylizacji – sukni, biżuterii, fryzury, makijażu, bukietu i dodatków. Makijaż jest przysłowiową kropką nad „i” oraz spełnia kluczową rolę w odbiorze panny młodej w bezpośrednim kontakcie oraz na zdjęciach. Dlatego warto zadbać, aby był on profesjonalnie wykonany.

 

Dzisiaj nie można już wpisać makijażu ślubnego w sztywne ramy i kanony. Może być wykonany w różnorodnej i dowolnej kolorystyce oraz za pomocą zarówno kosmetyków matowych, satynowych, błyszczących czy perłowych. To jaki będzie zależy od rodzaju cery, wieku, od stylizacji i preferencji panny młodej oraz aktualnych trendów. Najważniejsze jednak, aby był w harmonii z urodą panny młodej i dodawał jej klasy oraz pewności siebie. Do wykonania makijażu mogą nas zainspirować nie tylko makijaże gwiazd, media społecznościowe czy trendy, ale również style historyczne, makijaże retro, sesje zdjęciowe ze ślubnych magazynów.

Moje propozycje w przedstawionym edytorialu „Bridal Mist” to makijaże w stylu romantycznym w pastelowych odcieniach szampana, pudrowego różu, łososia, oberżyny i ciepłych beży. Powieki ruchome są rozświetlone cieniami sypkimi, a załamania powiek zarysowane przydymionym cieniem w kolorach bakłażana i gorzkiej czekolady. Górną linię rzęs zdobią kępki, które optycznie otwierają oko i akcentują spojrzenie. Usta w kolorach ciepłych róży stanowią drugi plan, jednak jakże istotny! Bez nich makijaż nie byłby kompletny. Twarz jest gładka, rozświetlona w środkowej partii i  wymodelowana za pomocą bronzera i różu. Dzięki temu panna młoda w naturalnym świetlne będzie wyglądać świeżo i naturalnie, a jednocześnie jej twarz na zdjęciach będzie wyrazista.

blog1mix 2 blog mix blog

Fryzury są dobrane do całości, a szczególnie do zwiewnych i finezyjnych sukien. Upięcia są zmysłowe, kobiece i jednocześnie lekkie oraz dziewczęce. W obecnych fryzjerskich trendach ślubnych stawia się na delikatność i dziewczęcy wdzięk. Dlatego też dziś chętnie panny młode wybierają luźne upięcia, warkocze, loki przyozdobione naturalnymi kwiatami, wiankami i delikatnymi ozdobami – mówi Justyna Urbanik – stylistka fryzur.

Pierwsza propozycja fryzury to asymetryczny kłos i włosy ozdobione artystyczną ozdobą z piórami, druga natomiast to już luźne upięcie z rozwianymi włosami oraz ozdoba kwiatowa w kolorach róży i fioletów. Kolejna propozycja to luźne loki i symetryczny przedziałek wraz z opaską wykonaną z pereł i srebrzystych listków (pierwsze zdjęcia na stronie) oraz asymetryczne upięcie z loków z  dodatkiem żywych kwiatów. Ozdoby do włosów pochodzą z Pracowni „Fascynatory” Justyny Guzik.

Tekst – Paulina Popek – wizażystka i stylistka

Edytorial BRIDAL MIST zostal opublikowany w magazynie „Para Młoda” i „Fryzury i Makijaże ślubne” oraz na stronach magazynu „e-makeupownia”
 
Autorzy sesji:
Wizaż i stylizacja: Pracownia Estilo Paulina Popek / www.estilopp.pl
Zdjęcia: Ryszard Kocaj
Fryzury: Justyna Urbanik / Atelier & Academy Katarzyna Złamaniec
Modelki: Malwina Kurzawa, Milena Rokita
Suknie: Centrum Mody Ślubnej „Impresja”
Nakrycia głowy: Atelier „Fascynatory” Justyna Guzik
Kwiaty: Flowerdream
 
 
 

*Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczone na stronie są własnością autora. Zabrania się kopiowania, przetwarzania i wykorzystywania bez zgody Estilo Paulina Popek.*

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up