Makeup no makeup w stylizacji słowiańskiej wojowniczki - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Makeup no makeup w stylizacji słowiańskiej wojowniczki

Makeup no makeup w stylizacji słowiańskiej wojowniczki

Makijaż „makeup no makeup” to trend, który zagościł na dobre na corocznych pokazach mody. W każdym sezonie pojawia się również jako jeden z looków w makijażach trendowych marek kosmetycznych. Przedstawiam wersję metamorfozy przed i po z wykorzystaniem tego typu makijażu.

Najmodniejsza wersja makijażu „no makeup” to ta rozświetlająca, która widocznie wygładza, odmładza i ożywia cerę. Wykonana jest za pomocą podkładów i baz rozświetlających, często z wykorzystaniem kosmetyków w kremie i sztyfcie oraz wysokiej klasy podkładów jakości HD w celu uzyskania odpowiedniego odbicia światła podczas sesji zdjęciowych i nagrań wideo. Ważne jest tu wykonturowanie bryły twarzy za pomocą jasnych i ciemnych korektorów – mocne rozświetlenie środka twarzy oraz zarys zagłębienia policzków. Ostrość i linia konturu policzków jest jednak zależna od ostatecznego wyglądu i wyrazu, jaki chcemy osiągnąć. Struktura skóry natomiast ma być niezwykle gładka, naturalna oraz nieobciążona dużą ilością produktów.

Nasza stylizacja „Slavic Warrior” nawiązuje do estetyki słowiańskiej kobiety – wojowniczki, która jest dość naturalna, dziewicza, ale jednocześnie „niedbała” i  wyrazista.

Zaproponowałam więc wersję makijażu „no makeup” z akcentem na oczy – dolne i górne linie rzęs są mocniej niż zwykle zarysowane ciemnym brązem i czernią.  W tym przypadku makijaż „total nude” byłby zbyt przygaszony i mdły. Stylizacja włosów modelki jest kluczowa – oddaje charakter stylizacji. Gęste naturalne loki przeplecione zostały warkoczami i rzemieniami. Mają matowe wykończenie uzyskane za pomocą soli morskiej, która dodatkowo podkreśla teksturę włosów nadając im nieco niedbały wygląd.

Stylizację włosów wykonała Joanna Deręgowska ze Studia 9  z Krakowa na potrzeby sesji zdjęciowej do międzynarodowego konkursu dla fryzjerów OSiS+ MADE TO CREATE, którego gala finałowa odbyła się 23 października 2016 r. w Warszawie. Sesja do konkursu zawierała trzy stylizacje przedstawiające efekt metamorfozy fryzjerskiej. Jedną z nich była stylizacja awangardowa, która zajęła drugie miejsce w konkursie w kategorii Awangarda i niebawem ukaże się na okładce jednego z ogólnopolskich magazynów fryzjerskich.

 

mix1blog

Zdjęcia: Tomasz Pluta
Stylizacja włosów: Joanna Deręgowska Studio 9
Makijaż, tekst: Estilo Paulina Popek
Modelka: Wiktoria Krzepkowska /  ECManagement
Sukienka: Koire
 
 
*Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczone na stronie są własnością autora. Zabrania się kopiowania, przetwarzania i wykorzystywania bez zgody Estilo Paulina Popek.*
 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up