Warsztaty stylizacji modowej. Lato z Fasonem. Tyczyn 2015 - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Warsztaty stylizacji modowej. Lato z Fasonem. Tyczyn 2015

Warsztaty stylizacji modowej. Lato z Fasonem. Tyczyn 2015

W lipcu w Tyczynie odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Lato w Teatrze”. Hasło przewodnie to „Lato z fasonem”, a fason to nie tylko forma i krój ubioru, ale również stan psychiczny. Według autorów projektu warto więc już w młodym wieku skupić się na odkrywaniu własnego ja i docieraniu do swojego prawdziwego wizerunku. Takie też było założenie dwutygodniowych warsztatów. 
Był to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego koordynatorką była Zakia Cieślicka-Majka, specjalista ds. dziedzictwa kulturowego w Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie.

Warsztaty odbyły się w grupach aktorsko – scenograficzno – muzycznej oraz modowo -dziennikarskiej. W ramach tej drugiej grupy uczestnicy mieli możliwość poznania pracy dziennikarza modowego, redakcji pasowej, agencji reklamowej oraz stylisty mody.

 

Moje zajęcia z zakresu stylizacji modowej, realizacji projektu modowego oraz sesji zdjęciowej odbyły się w ramach grupy modowo – dziennikarskiej. Podczas zajęć młode uczestniczki poznały założenia stylizacji wizerunku oraz różnorodne publikacje modowe, zapoznały się z liniami odzieży XX wieku oraz aktualnymi trendami, brały udział w projektowaniu i realizacji stylizacji modowej na potrzeby publikacji w prasie i w Internecie. Poznały również kulisy pracy stylisty, makijażysty i fotografa.

W ostatni dzień warsztatów uczestniczki pracując w teamach zrealizowały sesję zdjęciową, do której przygotowały nie tylko własne stylizacje modelek i plenery, ale również tytuły sesji oraz opisy do publikacji. Zaangażowanie i satysfakcja były ogromne!

Przedstawiam fotorelację z sesji zdjęciowej oraz efekty pracy młodych stylistek i dziennikarek.

Tekst: Paulina Popek

 

*Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczone na stronie są własnością autora. Zabrania się kopiowania, przetwarzania i wykorzystywania bez zgody Estilo Paulina Popek.*

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up