Warsztaty projektowania, fotografii i stylizacji mody dla młodzieży  - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Warsztaty projektowania, fotografii i stylizacji mody dla młodzieży

Warsztaty projektowania, fotografii i stylizacji mody dla młodzieży

Jak kreatywnie można spędzić ferie w rzeszowskim MDK?

W Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie podczas ferii zimowych odbyły się artystyczne warsztaty modowe. Jestem pod ich ogromnym wrażeniem, ponieważ tematyka bliska mojemu sercu, a co więcej miałam w nich swój udział. Były to zajęcia z Ilustracji Mody, Projektowania i Fotografii Mody dla młodzieży, która na co dzień jest związana z działalnością Domu Kultury. Autorki warsztatów to fotografka Dominika Mróz-Toton i plastyczka Agata Kwiatkowska. Obie artystki prowadzą tam swoje pracownie.

Uczestniczki warsztatów przez cały tydzień brały udział w procesie projektowania na zajęciach z ilustracji, konstrukcji, stylizacji mody, kompozycji, koloru i makijażu. Poznały ilustratorów i twórców mody, a następnie same spróbowały sił jako rysowniczki, projektantki i stylistki. Stworzyły wzory sukien wieczorowych i fascynatorów z niekonwencjonalnych materiałów i tkanin np. membrany dachowej. Pracowały nad całościową stylizacją dobierając odpowiednie makijaże i fryzury do sesji zdjęciowej. Na zakończenie wcieliły się w rolę modelek, aby sfotografować swoje dzieła. Zajęcia były pełne kreatywnych działań – zorganizowane w świetnie wyposażonych pracowniach, z pasją i zaangażowaniem autorek – Agaty i Dominiki.

Ja natomiast miałam przyjemność poprowadzić wykłady o stylizacji mody, inspiracjach, trendach i zasadach stylizacji ubioru. A na zakończenie kursu, tuż przed sesją zdjęciową, warsztaty makijażu i doboru kolorystyki. Uczestniczki mogły zapoznać się z moją pracą, otrzymały wskazówki dotyczące doboru kolorów i makijażu do typu urodu. Posłuchały i zobaczyły na czym polega działanie stylisty oraz proces tworzenia stylizacji do sesji zdjęciowej.

Zajęcia z fotografii prowadziła Dominika, a zajęcia plastyczne i projektowania  - Agata. Serdecznie polecam obie pracownie:

Pracownia Fotograficzna Dominiki Mróz-Toton

Pracownia Plastyczna Agaty Kwiatkowskiej

 

tekst: Paulina Popek

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up