Trendy w makijażu zima 2016. Zabawa kreską & pastelowo - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Trendy w makijażu zima 2016. Zabawa kreską & pastelowo

Trendy w makijażu zima 2016. Zabawa kreską & pastelowo

Jak co sezon zapraszam na serię wpisów dotyczących trendów makijażowych. Tym razem przedstawiam cztery wybrane trendy z wybiegów na sezon jesień – zima 2015/2016 oraz moje interpretacje i propozycje makijaży i stylizacji.

ZABAWA KRESKĄ

Jednym z trendów sezonu jesień – zima 2015/16 to kreski oraz eyeliner w wielu postaciach i kolorach. Różne kreski na górnych i dolnych powiekach są modne od kilku sezonów. Były już grube i ultra grube, wyciągnięte do zewnątrz, rozmazane, dramatyczne i teatralne, w stylu grunge i rockowym, cienkie, w stylu lat 50-tych i 60-tych…Jeśli chodzi o kolory to w poprzednich sezonach były modne niebieskie, srebrne, złote, neonowe i metaliczne. Najczęściej spotykane na wybiegach i na ulicy to te czarne. W tym sezonie mamy powtórkę z poprzednich trendów oraz jeszcze coś więcej – zabawę kreskami. Kreatorzy mody proponują kreski uzupełnione geometrycznymi kształtami na powiekach oraz przy ich zakończeniu. Są to na przykład gwiazdki, prostokąty, grube końcówki czy dwie kreski. Kreski również znalazły się w innym miejscach niż zwykle np. na załamaniu powiek lub powyżej nich. Wygląda to trochę jak żart makijażowy, ale właśnie o to chodzi !

Oto propozycje z wybiegów:

mix blog

źródło zdjęć: Internet

 

Moja propozycja makijażu w tym stylu to dwie kreski na powiece – ta w linii rzęs, wyciągnięta mocno do zewnątrz oraz druga – kilka milimetrów ponad pierwszą i jeszcze dłuższa. Kreski rysujemy na powiekach uprzednio pokrytych cieniami w kolorach neutralnych i naturalnych. Możemy również wycieniować oko za pomocą kolorów pastelowych.
W tym makijażu głównym punktem są oczy, dlatego usta warto zostawić dość naturalne na przykład w kolorze beżu, pudrowego lub brudnego różu albo brzoskwini. Ważne również, aby cera wyglądała na promienną, zdrową i wypielęgnowaną. Wśród wszystkich trendów w makijażu właśnie to jest trend wiodący. Taki, który prezentuje świeżą skórę i jej naturalną teksturę. Makijaż z dwoma kreskami lub kreskami z geometrycznymi kształtami jest świetnym uzupełnieniem modnej w tym sezonie stylizacji boho czy hippie.

11małe 15 małe

zdjęcia: Bartosz Frydrych / www.bostylfoto.com, Makijaż i stylizacja: Estilo Paulina Popek / Fryzury: Magdalena Grzelak, Atelier Fryzjerstwa „La Provocation”, modelka: Patrycja Dykas / Art. Fashion
 
 
 
 

PASTELOWO

Kolejnym trendem „beauty” czyli trendem w makijażu sezonu jesień – zima 2015/2016 jest look typowo letni i promienny. To stylizacja bardzo subtelna, dziewczęca i rozświetlająca. Jest to make-up, który kojarzy nam się raczej z aurą letnią niż zimową porą. Łączy kolory pastelowe, szczególnie jasnoróżowe i morelowo–brzoskwiniowe z akcentami  różowych lilii i astrów. Skóra jako tło dla makijażu jest gładka i jasna oraz lekko zarumieniona w środkowych partiach.

Oto przykłady makijaży wybiegowych:

mix blog2

źródło zdjęć: Internet

Moja propozycja makijażu to powieki w kolorach ocieplonych pastelowych róży cieniowane od najjaśniejszego do najciemniejszego koloru. Dolne powieki zaznaczone jasnym fioletem lub śliwką. Usta w kolorze jasnoróżowym doskonale uzupełnią całość – warto jednak, aby było lekko perłowe – nie matowe. Bardzo modne są również zaróżowione policzki, które wyglądają jak po zimowym spacerze. A więc oprócz delikatnego bronzera do wymodelowania twarzy, używamy dziewczęcego różu do podkreślenia kości policzkowych.

 

8małe 9małe

Zdjęcia: Bartosz Frydrych / www.bostylfoto.com, Makijaż i stylizacja: Estilo Paulina Popek / Fryzury: Magdalena Grzelak, Atelier Fryzjerstwa „La Provocation”, modelka: Patrycja Dykas / Art. Fashion / grafiki przy zdjęciu tytułowym: Lidia Varanova
 
 
 
 
 

Tekst: Paulina Popek

 
 
 
 
 
 
 
*Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczone na stronie są własnością autora. Zabrania się kopiowania, przetwarzania i wykorzystywania bez zgody Estilo Paulina Popek.*
 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up