Trendy w makijażu wiosna-lato 2014. Odcienie niebieskiego. - Estilo Paulina Popek Rzeszów

Trendy w makijażu wiosna-lato 2014. Odcienie niebieskiego.

Trendy w makijażu wiosna-lato 2014. Odcienie niebieskiego.

W kwietniowo-majowym wydaniu magazynu Life Style Muse pojawił się mój tekst opisujący trendowy makijaż sezonu wiosna-lato 2014. Tym o to artykułem oraz moją propozycją looku zaczynamy serię wpisów o trendach, technikach i trikach w makijażu dla każdego. Zapraszam!

Mocnym trendem makijażowym sezonu wiosna-lato 2014 są powieki w kolorze niebieskim. Jeśli chodzi o odcienie, to w zasadzie panuje pełna dowolność – ale oczywiście, odpowiednio dobrane do urody i koloru tęczówki. Błękity w makijażu pojawiły się na wielu wybiegach m.in. u Marca Jacobsa, Prady, u Anny Sui i Miu Miu  – w wersji light, pastelowej, modern, smoky i graficznej.  Dodają  świeżości i lekkości,  a w niektórych zestawieniach nawet zaskakują intensywnością.

Moja propozycja makijażu to błękitno-szare powieki wycieniowane wzdłuż, nieco poza obszar oka. Dolna powieka mocno zaznaczona ciemniejszym odcieniem – granatem lub szafirem. Graficzne kreski na górze są nadal niesłychanie modne. Warto więc zarysować oko grubszą linią w kolorze klasycznej czerni, granatu lub bardziej odważnie – electric blue. Aby oczy jeszcze bardziej podkreślić, dodajmy ekstremalnej  gęstości rzęsom – wieczorową porą możemy nawet pozwolić sobie na paski sztucznych rzęs. Oprawą oczu są widocznie zarysowane brwi. Usta i policzki w odcieniach chłodnego różu, a twarz alabastrowa, rozjaśniona w okolicy oczu i w partiach środkowych.

Chłodny makijaż modelki i wystylizowana do góry fryzura komponują się z monochromatyczną i prostą  stylizacją całości, na którą składa się m.in. szara sukienka „dresówka” projektu KOIRE Feminine Clothes .

Tekst: Paulina Popek

_DSC0136-dużeKADR

Sesja wykonana w Rzeszowie

fotograf: Paweł Bugała
modelka: Brygida Surowiec / Eastern Models
makijaż i stylizacja: Estilo Paulina Popek
Cały numer magazynu LifeStyle tutaj.
okładka life style muse - maj na bloga
Wszelkie Prawa Zastrzeżone Up